Asistent Medical Generalist in Germania

Data publicarii: 17.07.2017
Localitate:
STRAINATATE
Functie:
Sanatate/Asistent medical
Nivel cariera:
Junior-level (sub 3 ani)
Nivel studii:
Bacalaureat; Diploma universitara

Angajam Asistent Medical Generalist pentru Germania. Candidatul ideal trebuie să fie:
- persoană empatică, motivată să înceapă o nouă viață în Germania
- să aibă diplomă de Asistent Medical Generalist
- experiența în domeniu prezintă avantaj

Descrierea jobului

- Sunteți prima persoană de legătură pentru pacienti și controlați tot procesul de îngrijre, inclusiv toată documentația necesară îngrijirii întocmită pe computer
- Sunteți responsabil(ă) de îngrijirea personală și atentă a pacientilor cu respectarea regulilor de îngrijire
- Sunteți partenerul de comunicare pentru aparținători și medicii persoanelor îngrijite

OFERIM:
- Salariu tarifar intre 2200-3300€ BRUT +sporuri
- până la 3 luni cazare gratuita in Germania
- Scoala acreditata de limba germana
- Examinare acreditata de nivel B2
- Modul formare profesionala
- Contract pe perioada nedeterminata
- Recunoastere profesionala completa
- Suport integrare in Germania