Asistent vanzare Plafar - Cluj Napoca

Data publicarii: 20.11.2017
Localitate:
Cluj/Cluj-Napoca
Functie:
Sanatate; Vanzari, Comert
Nivel cariera:
Junior-level (sub 3 ani)
Nivel studii:
Bacalaureat; Diploma universitara; Necalificat
Limbi straine:
Engleza/Mediu;

Promovare si distributie Premium Brand american de produse parafarmaceutice (suplimente si produse cosmetice) in retea de magazine de profil, situate in mall-urile din tara.

Nota: Pentru Cluj Napoca avem nevoie de un consultant de vanzare, pentru o noua locatie care se va deschide in curand in Iulius Mall.

Cerinte:
Experienta pe o pozitie similara poate reprezenta avantaj- consultant plafar, promoter produse cosmetice/suplimenti, beauty adviser;
Cunostintele in domeniu;
Studii superioare sau medii in domeniul - biotehnologiilor, chimie, nutritie - reprezinta avantaj ;
Excelente abilitati de comunicare, orientare catre client;
Limba engleza nivel mediu;
Capacitate de planificare si organizare.

Descrierea jobului

Resposabilitatile postului implica:
Activitati de consiliere parafarmaceutica

  • Activitate de consultanta pentru clientii magazinului;
  • Este responsabil pentru calitatea consilierii clientilor;
  • Cunoaste informatii cu privire la continutul produselor (vitamine, minerale, aminoacizi, proteine, fitoterapie etc.)
  • Participa la diferite programe de training si evenimente de profil organizate de firma, in vederea dezvoltarii profesioanle.
Activitati de suport vanzare
  • Actioneaza in scopul atingerii obiectivelor de vanzare;
  • Incasare numerar, emitere bonuri fiscale, facturi etc;
  • Evidenta incasarilor.

Oferta:
Posibilitatea dezvoltarii carierei in cadrul unei companii multinationale;
Salariu fix 1500 lei net + comision din vanzari = pachet lunar variabil intre 2300-2500 lei net;
Locatie fixa, in cadrul magazinului de profil parafarmaceutic din Iulius Mall;
Program de lucru flexibil, in ture 12/24;
Contract de munca norma intreaga, perioada nedeterminata;
Programe de training, bonusuri de performanta.

Detalii: www.QLT.ro