Tehnician Laborator - testare materiale de constructii

Data publicarii: 25.04.2018
Functie:
Inginerie; Sanatate
Nivel cariera:
Middle-level (peste 3 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara; Scoala profesionala
Limbi straine:
Engleza/Mediu;

Compania face parte dintr-un grup international de firme, lider in domeniul serviciilor de tesatare analitica, pentru domenii variate de activitate. Compania ofera conditii optime de munca, un climat propice dezvoltarii profesionale alaturi de o echipa internationala de profesionisti.

Cerinte:

Studii medii/superioare in domeniu;

Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara intr-un laborator sau in productie;

Cunoștințe tehnice de specialitate specifice activitatii de laborator;

Cunoștințe de utilizare a calculatorului (MS Office);

Cunoștințe de limba engleză – minim mediu si/sau limba franceza –avantaj;

Aptitudini practice, acuitate vizuala ridicata, rapiditate, atentie distributiva, capacitate rapida de identificare, clasificare si organizare;

Comunicativ, dispus pentru a asimila rapid și prompt noutatile din domeniu;

Disponibilitate la deplasări pt stagiile de training.

Responsabilitati:

Indeplinirea activităţilor specifice laboratorului de testare a materialelor de constructii cu respectarea normelor, sistemelor si standardelor de calitate si siguranta in conformitate cu documentele de referinţă;

Asigura aplicarea corecta a tuturor procedurilor si instructiunilor de lucru ale proceselor si lucrarilor in conformitate cu metodele si regulamentele grupului;

Răspunde direct pentru volumul, exactitatea, calitatea si securitatea activitătii la locul de munca, parte din fluxul operational in care este activ si in proiectele in care este implicat.

Oferta:

Posibilitati reale de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale;

Salariu negociabil in functie de experienta.

Detalii: www.QLT.ro