Tehnician Instalare solutii Audio Video

Data publicarii: 10.10.2017
Functie:
Inginerie; Intretinere; IT, Telecomunicatii
Nivel cariera:
Middle-level (peste 3 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara; Scoala profesionala
Limbi straine:

Responsabilitati:

  • Montaj si punere in folosinta echipamente AV si Telecomunicatii la sediul clientului, national, incluzand cablare si cablare structurata, conectare si configurare.
  • Montare si demontare echipamente (displayuri, videoproiectoare, sisteme de sonorizare, ecrane de proiectie, sisteme de traducere simultana, etc)
  • Realizare infrastructura cabluri audio-video-date-control, inclusiv conectori, prize AV, etc
  • Cablare structurata curenti slabi, experienta in CAT5/6 este un avantaj
  • Configurare software de baza pentru echipamentele instalate: drivere, aplicatii interactive si altele
  • Asigurare interventii service si mentenanta in garantie si postgarantie on site pentru client
  • Respectarea documentatie de instalare primite pentru asigurarea unei instalari corespunzatoare
  • Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii/instalari pentru o cat mai buna gestionare si remediere, dupa caz.

Cerinte generale:

  • PERSOANA FOARTE BINE ORGANIZATA SI METICULOASA
  • Absolvent studii medii cu profil tehnic (electrica, instalatii, politehnica, etc)
  • Experienta in lucrul cu echipamente electronice, echipamente AV, echipamente de retea
  • Experienta in configurarea unitatilor de control AV, protocoale RS232 si aplicatii similare constituie un avantaj
  • Notiuni de baza in lucrul in alimentarea cu energie electrica a echipamentelor;
  • Experienta in lucrari de retelistica – cablare structurata, conectare, medii de transmisie, etc.
  • Disponibilitate la deplasari si program prelungit.
  • Seriozitate, loialitate, bun simt, fara cazier judiciar, ingrijire personala exemplara.
  • Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activităţi;
  • Rezistenta la stres privind predarea la termen a sarcinilor de serviciu si lucrul la mai multe proiecte in paralel.
Salariul oferit este de 2000 lei net + bonus la proiect. Contract de munca perioada nedeterminata.
Detalii: www.QLT.ro