Specialist Vanzare Biochimist - Echipamente & Consumabile Laborator (Divizii: Imunologie/Genomica - Bucuresti/Cluj/Timisoara/Iasi )

Data publicarii: 04.06.2018
Localitate:
Bucuresti; Cluj; Iasi; Timis
Functie:
Inginerie; Sanatate; Vanzari, Comert
Nivel cariera:
Middle-level (peste 3 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara
Limbi straine:
Engleza/Mediu;

Specialist Vanzare & Suport Aplicatii  aparatura de laborator

Divizii: Imunologie/Genomica

(Bucuresti/Cluj/Timisoara/Iasi )

Compania are sediul in Bucuresti si comercializeaza la nivel national aparatura de laborator pentru diverse domenii: cercetare dezvoltare, analize fizico- chimice, biologie cat si reactivi de laborator aferenti echipamentelor comercializate.

Firma doreste sa atraga in echipa de vanzare 2 specialisti/biochimisti (din locatiile mentionate), cu abilitati de relationare si comunicare, care sa acopere vanzarile si suportul pe aplicatiile echipamentelor comercializate, aferente celor doua divizii: Imunologie si Genomica.

Cerinte:
Absolvent de medicina, biologie/ biotehnologii;

Dorinta de dezvoltare pe zona vanzarilor, pentru cei care au activat intr-un laborator (se ofera traininguri in afara tarii, la producatori renumiti din domeniu);

Experienta de lucru in laborator, de preferat in domeniul imunologiei, anatomiei patologice si/sau biologie moleculare genetica- reprezinta avantaj;

Excelente abilitati de comunicare, prezentare si cunostinte in domeniul biochimiei;

Experienta in vanzare aparatura de laborator si substante specifice- reprezinta un plus;
Cunostinte de limba engleza (va participa la trainingurile sustinute de producatorii straini in afara tarii);
Experienta de lucru cu aparate si substante de laborator;
Abilitati de organizare si comunicare cu colegii si superiorii;

Dispus sa faca deplasari frecvente pe teren pentru prezentarea produselor si instruirea beneficiarilor;

De preferat permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului:

Promovarea produselor pentru Divizia Imunonogie (echipamente pentru imunohistochimie, imunocitochimie, FISH, recativi si consumabile de laborator) sau pentru Divizia Genomica (echipamente pentru biologie moleculara si genetica,  reactivi si consumabile de laborator);
Intocmirea ofertelor comerciale si tehnice pentru produsele aflate in portofoliu;
Disponibilitrate mare de a calatori in vederea promovarii produselor;
Disponibilitate de a participa la cursuri de instruire organizate de producator, in vederea specializarii si perfectionarii;
Instruirea beneficiarului cu privire la modul de utilizare al produselor si instrumentelor specifice pentru fiecare divizie;
Intocmirea si actualizarea bazei de date cu clienti.

Ofera:

Pachet salarial negociabil in functie de experieta in domeniu;

Specializari si traininguri in afara tarii;

Logistica necesara oferiata de firma;

Bonusuri si prime in functie de realizari.

Detalii: www.QLT.ro