Sofer TIR comunitatea europeana 1800 - 2200 EUR

Data publicarii: 10.05.2020
Functie:
Transport, Logistica/Sofer
Nivel cariera:
Middle-level (peste 3 ani)
Nivel studii:
Bacalaureat
Limbi straine:

Germana/Incepator;

Spaniola/Incepator;
Cautam sofer categoria C+E cu experienta, in vederea angajarii pe perioada nedeterminata. Punem la dispozitia soferului capuri de TIR EURO 6 DAF si Mercedes, cu reviziile la zi si toate actele conforme cu legile si normele europene.
Rutele vor fi cu precadere in interiorul spatiului comunitar, intre/ in tari precum Spania, Germania, Franta, Italia.

Salariul este la nivelul european in acest domeniu. Se ofera salariu fix plus diurna zilnica pentru zilele in care se desfasoara activitatea - 1800 - 2200 EUR.

Candidatul potrivit pentru acest post este nevoie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
  • Sa detina permis de conducere categoria B+C+E;
  • Sa aiba o experienta profesionala de conducator auto pe un post similar de cel putin 3 ani;
  • Sa detina cartela de conducator auto (card tahograf);
  • Sa fie absolvent al ciclului primar de 12 clase - diploma de BAC.
Certificatul de pregatire profesionala - transport marfa, reprezinta un plus.
Candidatul ideal ar fi indicat sa detina urmatoarele abilitati/aptitudini:
  • Capacitate de comunicare;
  • Capacitate de organizare si auto-disciplina;
  • Capacitatea de a rezolva cu promptitudine probleme fortuite si inerente acestei meserii;
  • Seriozitate, rezistenta la stres, atitudine proactiva;
  • Comunicarea de baza in cel putin una dintre urmatoarele limbi de circulatie europeana: germana, spaniola, engleza, italiana, franceza.
Responsabilitati ale angajatului:
  • Asigura si supravegheaza incarcarea marfurilor;
  • Isi asuma raspunderea pentru marfa incarcata de la preluare pana la destinatie
  • Completeaza exact si citet toate documentele pe care are obligatia sa le completeze si le preda la termen;
  • Indeplineste transportul marfurilor conform programului stabilit, pe trasee optime, dand dovada de profesionalism si precautie.
Suntem o firma de transport marfuri cu sediul in Bucuresti, in plina expansiune, cu o experienta pe piata din Europa de peste 10 ani. Colectivul nostru tanar si dornic de afirmare este motorul companiei noatre si dorim sa il intregim cu membri care sa aduca un plus de valoare organizatiei, prin dedicatie, profesionalism si echilibru.

CV-urile se vor trimite la adresa de email stanislavmayacompany@gmail.com, urmand apoi o discutie telefonica impreuna cu potentialul angajat, precum si un interviu video cu administratorul companiei.