Lacatusi mecanici montatori si Operatori CNC

Data publicarii: 31.08.2017
Functie:
Productie
Nivel cariera:
Middle-level (peste 3 ani)
Nivel studii:
Scoala profesionala

Ai abilitati tehnice si iti doresti dezvoltare in cadrul unei companii multinationale?
Iti oferim oportunitatea sa faci parte din echipa tehnica a unei puternice companii din domeniul productiei de inductoare!
Ce cautam?

Lacatusi mecanici montatori :
- studii tehnice
- experienta minim 1 an (montaj / confectionare structuri metalice, diverse instalatii si echipamente industriale)
- experienta tehnica si abilitatea de lucru cu desene tehnice
- intelegere desene tehnice de ansamblu si cunostinte de asamblare diverse instalatii
- cunostinte de lucru pe masini de prelucrare metale, strung, freza, sudura, masini de gaurit, filetat
- usurinta in utilizarea instrumentelor clasice de masurare
- dexteritate si simt practic

Operatori CNC :
- experienta minim 5 ani (masini de frezat verticale tip FU si FUS sau alte echipamente CNC - Fanuc, Siemens, Heidenhain)
- usurinta in utilizarea instrumentelor de lucru
- cunostinte solide de reglare a echipamentelor de lucru

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Lacatusi mecanici montatori

  • asamblarea masinilor de inductie termica
  • asamblarea sistemului hidraulic de racire
  • prelucrare operatii simple de gaurire, filetare, ajustare, etansare, brazare
  • operatii de montaj mecanic si hidraulic

Operatori CNC

  • operare si reglare echipamente CNC
  • interpretare desene tehnice
  • utilizare instrumente de masura si control

Beneficii:

  • Training de specialitate in cadrul companiei;
  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masa
  • Prime de sarbatori
  • Asigurare medicala
  • Asigurare transport