Junior Content Editor - online experience

Data publicarii: 21.05.2018
Functie:
IT, Telecomunicatii
Nivel cariera:
Junior-level (sub 3 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara
Limbi straine:
Engleza/Avansat;

Companie de integrare si distributie audio-video, cu peste 10 ani experienta si mii de proiecte de succes, cu parteneri globali de top ce asigura calitate fara compromis pentru solutii audio-video, videoconferinta, integrare, automatizare si securitate.

Candidatul ideal

Apreciem spiritul de echipa, comunicarea deschisa si orientarea catre performanta;
Exprimare fluenta, creativa, succinta si eficienta in limba romana si in limba engleza;
Proactiv(a), preia initiativa;

Creativitate si deschidere catre idei noi "out of the box";
Capabil sa inteleaga necesitatile clientului final si sa scrie din perspectiva acestuia;
Cunostinte de content management software (joomla, magento) - constituie un avantaj;
Cunostiinte nivel mediu aplicatii si programe de browsing, editoare text html, photoshop si/sau alte editoare foto/text;
Cunostiinte minime despre SEO si alte instrumente de indexare organica.

Descrierea jobului

​Documenteaza produsele companiei asigurand descrierea relevanta si introducerea datelor necesare;
Documenteaza solutiile companiei si asigura prezentarea succinta si eficienta a acestora, din perspectiva vizitatorului;
Creaza, editeaza si distributie newsletterele companiei (incluzand whitepapers, guides, infos) plecand de la viziunea integrata si colaborand cu celelalte departamente;
Creaza, editeaza si publica promotiile companiei, incluzand bannere, anunturi, news-uri, etc, plecand de la viziunea integrata si colaborand cu celelalte departamente;
Editeaza, intretine si mareste bazele de date ale companiei, participand activ la marirea si eficientizarea listelor de abonati;
Lucreaza in colaborare cu echipa de sales, sales suport si webdesigner pentru a oferi clientilor companiei content de calitate, aliniat necesitatilor si intereselor acestora;
Sustine SEO identificand cuvinte cheie si aspecte de optimizare organica, asigurand implementarea lor in prezenta online a companiei.

Oferta:

Salariu negociabil in functie de experienta;

Posibilitate de dezvoltare profesionala continua;

Contract de munca norma intreaga;

Sediul companiei este in sector 1, Bucuresti.

Detalii: www.QLT.ro