Junior Back Office Telesales Representative

Data publicarii: 23.11.2018
Functie:
Call Center; Marketing; Sanatate; Vanzari, Comert
Nivel cariera:
Junior-level (sub 3 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara
Limbi straine:
Engleza/Mediu;

Compania distribuie si promoveaza un premium brand american de produse parafarmaceutice in retea de magazine de profil, situate in mall-urile din Bucuresti & tara si in farmaciile de lant.

Responsabilitati:

Mentine si dezvolta relatia cu farmaciile din portofoliu;
Contactarea zilnica a clientilor in vederea generarii de comenzi;
Asigurarea retururilor cu privire la produsele ce urmeaza sa expire;
Promovarea promotiilor si a produselor nou listate;
Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de produse detinute de clientii online;
Promovarea brandului/produselor in mediul online, prin intermediul clientilor
de profil;
Verificarea gamelor/stocurilor diversilor clienti in vederea reaprovizionarii
acestora.
Intocmirea rapoartelor in Excel cu privire la vanzari;
Ajustarea diverselor imagini pentru promovare online a diverselor
game/produse (bannere online).

Cerinte:
Studii superioare finalizate (comunicare, PR, administratie, marketing etc.);
Engleza nivel mediu;
Cunostinte bune MS Office (excel, word, powerpoint);
Experienta in utilizare Excel (suma, subtotal,vlookup);
Cunostinte Photoshop, reprezinta un plus.

Ofera:
Salariu 1800 lei net si comision motivant;
Contract de munca 8 h, program L-V, 9-18.00.
Zona  centrala Unirii.

Contact: (click pe butonul ”Răspunde ofertei”)