Credit controller cunoasterea limbii ruse

Data publicarii: 17.10.2017
Functie:
Contabilitate/Contabil
Nivel cariera:
Toate nivelurile
Nivel studii:
Diploma universitara/Stiinte economice
Limbi straine:

Candidatul ideal

  • persoana organizata
  • cu putere buna de concentrare
  • o fire analitica
  • absolvent CIG sau alta facultate cu profil economic
  • vorbitor de limba rusa
  • experienta in recuperarea creantelor
  • cunostinte de intocmire a documentelor primare
  • cunostinte  de operare in programul 1C (constituie un avantaj)
  • competente de lucru cu Microsoft Office

Descrierea jobului

  • Analizeaza creantele si termenile de plata a clientilor
  • Verifica situatiile financiare ale potentialilor clienti la incheierea contractelor
  • Intocmeste diverse rapoarte la solicitarea superiorilor
  • Colaboreaza cu departamentul vanzari
  • Tine evidenta BO si a CEC-urilor
  • Interactioneaza cu clientii in vederea recuperarii creantelor restante

Beneficii

Pachet salarial atractiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala pe termen mediu si lung intr-un mediu profesionist si dinamic
Lucrul intr-o companie multinationala

Detaliile companiei

World of Hand Tools SRL este subsidiara a unui holding international cu o cifra de afaceri de peste 500 mil. de dolari, cu peste 4000 de angajati si 19 ani de experienta in comertul cu scule de mana si unelte electrice, produse pentru gradinarit si produse pentru uz caznic. Printr-o retea logistica de depozite, holdingul acopera integral teritoriile Rusiei, Ucrainei, Kazahstanului, Bulgariei, Poloniei, Braziliei si Romaniei.