Contabil Senior cu experienta in productie (Popesti Leordeni/Ilfov)

Data publicarii: 25.07.2017
Localitate:
Bucuresti; Ilfov
Functie:
Contabilitate
Nivel cariera:
Senior-level (peste 5 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara

Compania angajatoare este lider în producția de panouri metalice și termoizolante.

Locatie job: Popesti Leordeni/Ilfov.

Cerinte:

  • Experienta  de minim 5 ani pe un post similar (constituie un avantaj experienta in productie);
  • Studii superioare in domeniu;
  • Cunostinte de legislatie contabila si fiscala in domeniul productiei- reprezinta avantaj;
  • Cunostinte contabile la nivel de balanta (inclusiv inchidere lunara + declaratii catre stat );
  • Experienta in utilizare SAP - reprezinta avantaj;
  • Abilitati bune de comunicare;
  • Cunsotinte de limba italiana la nivel mediu/bun- reprezinta avantaj;
  • Responsabilitate si acuratete.

Responsabilitati:

  • Inregistrare achizitii importuri, achizitii intracomunitare;
  • Supervizare activitate facturare;
  • Supervizare gestiune materie prima, materiale, produs finit;
  • Verificare jurnal vanzari si cumparari.
  • Recuperare creante clienti;
  • Gestionare polita de asigurare clienti;
  • Inchideri de luna.

Oferta:

  • Pachet salarial atractiv incepand de la 800-1000 euro net (discutabil in functie de experienta profesionala);
  • Asigurare medicala, prime anuale;
  • Transport asigurat de firma (este pusa la dispozitie o masina care pleaca zinic de la M. Bravu sau Piata Sudului pana la fabrica si inapoi);
  • Locatie fabrica: Popesti-Leordeni/Ilfov;
  • Program L-V: 8.30-17.00.

Detalii: www.QLT.ro