Consultant ERP WinMentor - vanzare, implementare, service

Data publicarii: 13.05.2017
Functie:
Educatie, Training; IT, Telecomunicatii; Servicii
Nivel cariera:
Toate nivelurile
Nivel studii:
Bacalaureat; Diploma universitara
Limbi straine:
Engleza/Avansat;

Descrierea postului

Prezentare, vanzare, implementare si asistenta solutii software WinMentor si WinMentor ERP

- Mentinerea si gestionarea portofoliului de clienti, a relatiei post vanzare cu clientul
- Gestionarea activitatilor proprii si realizarea targetul de vanzari agreat
- Identificarea potentialilor clienti si prezentarea solutiilor ERP, prospectarea, abordarea de clienti, dezvoltarea portofoliului de clienti prin idenficarea si/sau generarea de noi oportunitati;
- Analiza cerintelor clientilor in scopul determinarii nevoilor specifice

- Instruirea utilizatorilor sistemelor ERP implementate
- Suport clienti - oferirea de solutii in fata clientilor / telefon / email
- Testarea produselor software si a update-urilor;

Cerinte

Abilitati de comunicare, sociabil, spirit didactic, persoana dinamica, cu initiativa, amabila, prietenoasa, capabila de a relationa usor cu persoane necunoscute.
Deschidere fata de invatare si perfectionare continua in vederea promovarii produselor software din portofoliu.
Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte.
Studii superioare economice reprezinta avantaj.
Cunostinte WinMentor si /sau Winmentor Enterprise reprezinta avantaj.
Cunostinte de contabilitate primara reprezinta avantaj.
Permis categoria B reprezinta avantaj.
Limbi vorbite: engleză reprezinta avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
Remunerare salariu fix + comision in functie de rezultate + bonuri de masa.
Telefon mobil
Prime la diferite ocazii
Mediu de lucru placut
Autoturism de serviciu pentru deplasarile la clienti.