Senior Project Manager- specializare Instalatii HVAC pentru constructii comerciale

Data publicarii: 13.12.2018
Localitate:
Brasov
Functie:
Constructii; Inginerie
Nivel cariera:
Senior-level (peste 5 ani)
Nivel studii:
Diploma universitara
Limbi straine:
Engleza/Mediu;

Antreprenor general cu sediul in Bucuresti ce implementeaza proiecte electro mecanice pentru: centre comerciale, cladiri de birouri, hale industriale la nivel national.

Locatia proiectului actual este in Brasov cu durata aproximativa de 1 ½ ani. Preferam candidati din Brasov, Bucuresti dar si din alte orase, disponibili la deplasari si relocari/proiect.

Cerinte:

  • experienta in specialitate: minim 10 ani Site Manager / Project Manager pentru lucrari de instalatii HVAC aferente unor proiecte tip sedii de birouri, Mall-uri sau Hipermarket-uri;
  • studii superioare – Facultatea de Instalatii pentru Contructii;
  • cunoştinţe de operare PC: Word, Excel, AutoCAD, Primavera , Microsoft Project;
  • coordonare si manageriere proiecte complexe (5-15 M Euro);
  • cunoştinţe de limbă engleză (citit, scris, vorbit);
  • permis conducere categoria B.

   Responsabilitati:

  • coordoneaza executia lucrarilor de instalatii conform graficului de execuţie;
  • coordoneaza echipa de proiect si stabileste responsabilitatile si prioritatile;
  • asigura relatiile intre toti intervenantii din cadrul proiectului;
  • monitorizeza  activitatile de SSM si Quality control;
  • Intocmeste si urmareste graficele de executie;
  • Intocmeste si monitorizeza cash flow-ul proiectului;
  • analizează planurile şi asigură corecta punere în execuţie a acestora de către echipa de proiect;
  • planifica necesarul de forta de munca in fuctie de termenele intermediare de executie;
  • coordoneaza activitatea subcontractorilor si a personalului din subordine;
  • intocmeste situaţiile de lucrări si ofertele pentru lucrarile suplimentare;
  • avizeaza situatiile de lucrari primite de la subcontractori;
  • raspunde de implementarea dispozitiilor de santier.

Oferta:

  • salariu motivant negociabil in functie de experienta;
  • masina, telefon, laptop, cazare si bonus/proiect.

www.QLT.ro